Felsefe Kulübümüzün "Çocuk Hakları" Etkinliğine Katılımı…

12 Kasım Pazartesi Günü Felsefe Kulübü Kalfayan İlkokulunda Çocuk Hakları ile ilgili bir etkinliğe katıldı. Avukat Ayşegül Demirkale öğrencilerimizi bilgilendirdi.

Bugün çocuk hakları ile ilgili öğrendiğimiz bilgilerden bir kaçı bizimle ilgili olan açılmış davalarda bizim söz sahibi olma hakkımızın olması fakat bu her çeşit dava için geçerli olmadığından da haberdar olduk en çok eğlendiğim zaman havaya balonları atmış olmamızdı.

Evgin Aydın

Bugün Kalfayan okulunda çocuk hakları için bir program vardı. Biz de felsefe kulübü olarak oraya gittik bence çok önemli bir gündü programın sonunda bahçeye çıktık ve elimizdeki balonları dilek tutarak bütün çocuklar havaya uçurdu ben çok eğlendim.

Mirey İntiba

Bugün aslında konuşulanlar gerçek olsa da bazı şeyleri doğru bulamadım. Orada en büyükleri bizkerdik ve çoğunlukla 5. 6. Sınıflardı. Avukatın açtığı bazı konuları o yaştaki çocuklar için uygun olmadığını düşünüyorum. Fakat bunlara rağmen güzel geçti, küçük çocukların anlattıkları ile dünyada olan bunca şeye rağmen ne kadar saf ve temiz kalabildiklerini bir kez daha gördüm. En son yapılan balon etkinliği ise her şeyi tamamladı. Bir çoğumuz dilek tutup o balonları havaya bıraktık.. Bunca kötülüğün arasında gökyüzünü hayallerimizle doldurduğumuz için mutlu oldum...

Ella Yenokyan

Bügün Felsefe klübü olarak Kalfayan Okuluna "Çocuk Hakları" hakkındaki bir söyleşiye gittik. Bilmediğimiz bilgiler öğrendik, bilgilerimize bilgi kattık. Genel olarak eğlendim fakat yaş grubunun düşük olduğunu düşünüyorum. 5, 6. sınıflar yerine bizim yaşıtlarımız gelse onlar için daha faydalı olduğunu düşünüyorum. Genel olarak güzel bir gün geçirdim. Oyrortlarıma bizi götürdükleri için teşekkür ederim.

Alen Nişan

Bugün felsefe kulübü olarak Kalfayan Okuluna gittik. Genel olarak gerçekten güzel bir gün yaşadım fakat diğer arkadaşlarımın da dediği gibi bize göre yaş ortalaması düşüktü onun dışında her şey güzeldi. En son olarak gökyüzüne, dilek tuttuğumuz balonları attık ve çok güzel bir görüntü oluştu.

Talia Barış