Lise Öğrencilerimiz Sosyal Sorumluluk Çalıştayında…

22 Şubat Cumartesi günü İTÜ Elginkan Lisesi'nde "Sosyal Sorumluluk Çalıştayına" katıldık. Dokuz sivil toplum örgütüyle işbirlikli atölyelerin gerçekleştiği çalıştayda öğrencilerimiz proje geliştirdiler.

Kurtaran Ev ve Kodluyoruz Derneği ile atölye çalışmaları yaptım.Bence çok yararlı ve güzel bir etkinlikti .Çok eğlendim. Kurtaran Ev projesinde köpekleri sevdik çok tatlılardı. Konuşulan her şeyi not aldım. Eğer tekrar bu tarz bir etkinlik olursa tekrar katılırım.

Diana Değirmenci

Sivil toplum kuruluşları çok anlamlı, umut veren ve geleceğe yönelik yararlı çalışmalar yapmak için çabalayan ve gerçekten mükemmel bir iş yapan kurumlar Benim çalıştığım kurumlardan biri Yeryüzü Derneği ve Kodluyoruz kuruluşuydu. Biri gelecek için kodlayalım ve öğretelim projesine sahipti diğeri ise doğa için ileride bazı şeyler çok geç olacak bunları erkenden engellemeliyiz diyen bir kurumdu. Bu iki kurumu en içten duygularım ile takdir ettim gerçekten fakat insanlar bu konuda çok isteksiz, eğer böyle şeyler yapılacaksa yüksek bir kitleye hitap edilmesi gerekmekte fakat benim gördüklerim bana hiç umut vermedi açıkçası. Biraz da konuşmasını ve sözlerini çok beğendiğim gençlere ve geleceğe büyük örnek olacak sayın Doğan Can Coşar dan bahsetmek istiyorum . Bence onun yaptıkları bütün siyasetçilerin ve din adamlarının yaptığından çok daha cesurca ve güçlü bir iş. Kendisi gençleri, cesareti ve başarıyı çok güzel ve hisli anlattı açıkçası benim gibi kendi bildiğini okuyan bir insana hislerini geçirmeyi başardı ve geleceğim adına büyük ve güçlü bir örnek olmayı başardı. Kendisine ve bütün sivil toplum kuruşlarına çok teşekkürler bize gerçek hayat dersi verdikleri için ve umudumuzu yeşerttikleri için.

Aşil Ağdere

"Değişiyoruz, Değiştiriyoruz" sloganıyla lise öğrencilerinin farkındalıklarına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Liseler Arası Sosyal Sorumluluk Sempozyumunda sunulan sunumlardan sonra Tohum Otizm ve Kurtaran Ev projelerini dinlemek için katıldım ve öğrendiğim şeyler doğru bildiğim yanlışları düzeltti.
Tohum Otizm de otizmli çocukların erken teşhis sonucunda ve iyi bir eğitim sonunda bizden farkı kalmayacağını öğrendim.
Kurtaran Ev de sokak hayvanlarına sığınak olup tedavi ettikten sonra sahiplendiriyorlar.Ve sonuna kadar güvenilir.

Aras Camgöz